Mba’eichapa!

Dziś odwiedziliśmy lokalną szkołę podstawową w San Alberto. Przeprowadziliśmy zajęcia z dziećmi w jednej z klas pierwszych.

IMG_1232

Uczniowie bardzo cieszyli się z naszej wizyty. W związku z tym, że dzieci w klasie pierwszej nie potrafią jeszcze posługiwać się językiem angielskim, postanowiliśmy przedstawić siebie oraz kilka faktów o naszej Ojczyźnie. Dla dzieci byliśmy niczym eksponaty w muzeum, ponieważ nigdy wcześniej nie poznały nikogo z Polski. Zadawały podstawowe, jednak bardzo ciekawe pytania. Największe zaskoczenie wywołał oczywiście śnieg 🙂 Dzieci tutaj nigdy nie widziały śniegu, jest to dla nich coś abstrakcyjnego, skąd wynikało dające się zauważyć niedowierzanie w ich oczach oraz szczery uśmiech.

Dzieci zainteresowane odległym europejskim krajem chciały uwiecznić nowo zdobyte informacje w postaci rysunku. Ich wyobrażenia są jedyne w swoim rodzaju! Właściwie ciekawość nie ma ograniczenia wiekowego, ponieważ nasze opowieści wywołały również wiele pytań ze strony nauczycielki.

IMG_1225

IMG_1240

Było nam niezmiernie miło gościć w tej szkole. Był to przedostatni dzień, w którym realizowaliśmy projekt fotograficzny – efekty bardzo nas cieszą, choć, musimy przyznać, żałujemy, że to już ostatni tydzień w San Alberto.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s